VITÁL ISKOLA A GYAXIBAN

"Az egészség nem egyetlen tett, hanem szokásaink összessége. Azzá válunk, amit rendszeresen teszünk."

/Arisztotelész/

VITÁL ISKOLA A GYAXIBAN

IDŐPONT:      2015. FEBRUÁR 20., 14.00-16.45 ÓRA
HELYSZÍN:     ISKOLÁNK SPORTCSARNOKA

Iskolánk a TÁMOP 6.1.2.A-14/2 pályázat keretén belül Vitál Iskola elnevezéssel téli sportágválasztó és bemutató rendezvényt szervez alsó tagozatos diákjai részére. A rendezvény célja, hogy a kisiskolás diákok bepillantást nyerjenek az iskolánk falain belül működő sportágakba. Néhány játékos, ügyességi feladat keretén belül kipróbálják azokat, illetve tájékozódjanak, mikor, milyen lehetőségek vannak a különböző labdajátékok, illetve a judo sportág tanítási időn túli űzésére.
A program próbál rávilágítani arra, hogy az egészséges életmód kialakulásában a rendszeres mozgásnak elengedhetetlen szerepe van. A rendezvényen iskolánk felsős és alsós tanulói rövid bemutatót tartanak judo, labdarúgás, kézilabda, kosárlabda sportágakból. Reményeink szerint egy neves sportoló is ellátogat iskolánkba. A legkisebbek, az 1-2. évfolyamosok a mozgásos foglalkozások mellett rajzokat készíthetnek a délután legjobb, legemlékezetesebb pillanatáról. A programot ajándékok sorsolása és egy rövid meglepetés előadás zárja.

Ideje: 2015. február 20./péntek/ 14.00-16.45 óra
Helye: iskolánk sportcsarnoka

Programváz:
14.00   Megnyitó
14.10   Zenés bemelegítés
14.25   Sportági bemutatók /judo, foci, kézilabda, kosárlabda/
15.00   Ügyességi feladatok /kézilabda, kosárlabda, foci sportágban/ az 1-2. évfolyam részére
            Interaktív beszélgetés egy neves sportolóval a 3-4. évfolyam részére
15.30   Uzsonna az osztályteremben 3-4. évfolyam
15.40   Uzsonna az osztályteremben 1-2. évfolyam
            Ügyességi feladatok / kézilabda, kosárlabda, foci sportágban/ a 3-4. évfolyam részére
            Uzsonna után rajzkészítés 1-2. évfolyam