Az aradi vértanúkra emlékeztünk

Olyan hősök előtt tisztelegtünk a mai napon, akik közel 170 évvel ezelőtt megértették koruk feladatát és megkérdőjelezhetetlenül vállalták is azt, minden nehézségével, áldozat-vállalásával. Olyan emberekről, hősökről emlékeztünk, akik egy eszméért és hitükért az életüket adták. Mártírhaláluk azóta jelképpé lett. Annak a küzdelemnek váltak ők a szimbólumává, amelyet mi, magyarok kaptunk tőlük örökségül a függetlenségünkért és a társadalmi haladásáért.
A hazaszeretet és a 13 aradi vértanú között pontosan ezeket az összefüggéseket kell keresnünk a 6. a osztály tanulóinak előadásában. Köszönet a szorgalmukért, és köszönet a segítőknek is: Döbrönteyné Csáki Beáta, Galántai Judit, Weidinger Yvette, Manz Endre, Perhács Attila, Somogyi Nándor kollégáknak és osztályfőnöküknek, Farkasné Gelley Viktória tanárnőnek.

További képek iskolánk Facebook oldalán >>