Tájékoztató a tanévzárásról

A tanév zárása az idei tanévben több területen is eltér a korábbi évek gyakorlatától.
Az utolsó héten (2018. június 11-15.) tanulás helyett a következő programokkal kívánjuk megtölteni a délelőttöket:

Hétfőn: Kulturális bemutató
Kedden, szerdán: Eötvös Játszóház, városismereti vetélkedő
Csütörtökön: sportnap
Pénteken az osztályfőnökökkel a tanév zárása, elköszönés.

Tanévzáró ünnepély: 2018. június 15. (péntek) 18.00 óra az iskolát váltó 6. évfolyamosok búcsúzásával.

8. évfolyamosok ballagása: 2018. 06. 16. 10.00 óra

Radnóti Miklós intézményvezető

Változik a tanévzáró ünnepély időpontja!

Kedves Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a tanévzárás a következőképpen módosul:

A ballagás időpontja változatlan: 2018. június 16., szombat 10 óra.

A tanévzáró ünnepély időpontja: 2018. június 15., péntek 18 óra.

Bronzérem az Országos Diákolimpián

A Bajai Eötvös József Általános Iskola III. korcsoportos kosaras lányai 2018. május 31-én Kecskemétre utaztak, hogy képviseljék városunkat és iskolánkat az Országos Diákolimpián, ahol az ország nyolc legjobb csapata vett részt.
Csoportelsőként a legjobb négy csapat közé jutva az elődöntőn szenvedtek vereséget egyedül Debrecen csapatától, ahol mindössze 6 pont volt a különbség. Minden tisztelet a lányoké, hiszen az utolsó másodpercekig küzdöttek a győzelemért!

NYÁRI TÁBOR – A SPORT, AZ EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD ÉS A BIZTONSÁGOS KÖZLEKEDÉS JEGYÉBEN – FONTOS TÁJÉKOZTATÁS

Tisztelt Szülők!

JAVASLOM, HOGY AKI TEHETI ÉLJEN A LEHETŐSÉGGEL ÉS JELENTKEZZEN A TÁBORBA, HISZEN SZÍNES PROGRAMOK, NAPI 4-SZERI ÉTKEZÉS – MINDEZ TÉRÍTÉSMENTESEN!!! – HELY, AHOL VIGYÁZUNK GYERMEKEINKRE!!!

HATÁRIDŐ 2018. JÚNIUS 4., HÉTFŐ

Iskolánk kötelezően részt vesz az EFOP 3.3.5-17 pályázatban, a Bajai Tankerületi Központ több iskolájával közösen. A pályázat az iskolától függetlenül határoz meg kötelezően elvárt tanulólétszámot a pályázatban előírt évfolyamok bevonásával. A két tanévet (2017/2018. és 2018/2019.) átfogó pályázat keretében a tanévek végén, június 3. és 4. hetében INGYENESEN táborozhatnak BIZONYOS tanulók napközis (176 fő) és bentlakásos (20 fő) formában az alábbi elosztás szerint:

Vonatkert 2018 - a túrasorozat zárása

Vonatkert 2018
7. próba:
a túrasorozat zárása

Időpont: 2018. június 1., péntek 16,30 óra.
Helyszín: Nagy-Pandúr-sziget, Ökopark.
Jelentkezés 2018. május 28-30. között – 200,- Ft/fő hozzájárulás befizetésével az étkezéshez - a gondnoki irodában, Ibolya néninél.
A program: gyülekező után bográcsos közös étkezés, majd pólóosztás.

Szülői tájékoztató az országos kompetenciamérésről - 2018. május 23.

A felmérés célja, általános ismertetése
A felmérést a közoktatásról szóló 2011. évi CXC. törvény 80. § (1) bekezdése és a 2016/2017. tanév rendjéről szóló 12/2016. (VI. 27) EMMI rendelet 11.  (1) bekezdése értelmében az Oktatási Hivatal, valamint az iskolák szervezik meg.
A mérések 6., és 8. évfolyamon az idegennyelvi, matematikai eszköztudás és a szövegértési képesség felmérésére terjednek ki. Az ország összes iskolájának minden telephelyén, minden 6., és 8. évfolyamos tanuló azonos időpontban és azonos körülmények között írja meg a tesztet.

A felmérés  időpontja

Az Észforgató verseny eredményei

Az Észforgató alsó tagozatosoknak szóló tanulmányi versenyünk ünnepélyes díjkiosztójára 2018. április 26-án került sor. A hetedik alkalommal megszervezett versenysorozatunkon matematika, angol nyelv, helyesírás, hangos olvasás versenyágban mérhették össze tudásukat a versenyezni vágyó kisdiákok. A díjazott gyerekeket a szülők, nagyszülők és a testvérek is elkísérték a záró rendezvényre. Az ünnepet Barákovics Máté 6. a osztályos tanulónk gyönyörű népdalcsokra színesítette. Az egyéni logóval díszített meglepetések, ajándékok megvásárlását a szülői közösség is támogatta.

A 2018/2019-es tanévre rendelt tankönyvek listája

Tisztelt Szülők!

Tájékoztatásul közöljük a 2018/2019-es tanévre rendelt tankönyvek listáját.

Az 1-2. évfolyamosok térítésmentesen kapják a tankönyveket és munkafüzeteket, amelyeket a tanév végén nem kell visszaadniuk.
A 3-8. évfolyamosok térítésmentesen kapják a munkafüzeteket, a tankönyveket (a jegyzéken szürke hátterű) az iskolai könyvtárból kölcsönzik ki.
A tanuló a támogatásként kapott könyvtári tankönyvet köteles megőrizni és azt rendeltetésszerűen használni (sem beleírni, sem eltépni nem lehet), majd a tanév végén azt visszaszolgáltatni.

FIGYELEM! A SÁRKÁNYHAJÓS EVEZÉS HELYSZÍNE VÁLTOZOTT!

FIGYELEM!!!! A SÁRKÁNYHAJÓS EVEZÉS HELYSZÍNE VÁLTOZOTT!!!

NEM az Ifjúsági Szállónál találkozunk, hanem 14 órakor a Horgászegyesületnél lévő szobornál a sziget végében, majd onnan megyünk együtt a csónakgarázsoknál lévő sárkányhajós telephelyre.

Kedves Szülők!

Iskolánkba a beiratkozott gyermekek száma alapján 2 osztályt indítunk 1. évfolyamon a 2018/2019-es tanévben. Az 1. a osztályosokat Kovácsné Horváth Zsuzsanna, az 1. b osztályosokat Paszterkóné Zavaros Katalin várja.
A szülők a felvételről szóló tájékoztatást 2018. május 3-ig postai úton kapják meg.
A tanév indításáról a 2018. május 14-én 17 órától tartandó szülői értekezleten kapnak információkat.

2018. május-június havi menzabefizetés

Tisztelt Szülők!

A  2018. májusi és júniusi étkezési térítési díjat egy időpontban, 2018. május 7-én, hétfőn 7,30-16 óra között kérjük rendezni.
Köszönjük!

Felújítási munkálatok az EFOP 4.1.3 pályázat keretében

Iskolánkban 2018. április 23-tól megkezdődnek a felújítási munkálatok az EFOP 4.1.3 pályázat keretében.
A tanítási idő alatt történik az ablakok cseréje, ezért mindenkitől türelmet, fokozott óvatosságot, és nagyobb odafigyelést kérünk és várunk el! A nyílászárók (101 db) cseréje május 22-ig történik meg.
Ezt követően a sportcsarnok mennyezetének szigetelésével, álmennyezetének cseréjével folytatódnak a munkálatok.
Június hónapban a parketták felújítását végzik a kivitelezők. A felújítás kezdetén az iskola belső udvarát építési területként használják, ezért a tanulók ez idő alatt a belső udvaron korlátozottan tartózkodhatnak!